2010 Dünya Kupası Şampiyonu İspanya Oldu

2010 Dünya Kupası şampiyonu İspanya oldu. 120 dakikalık müthiş Dünya Kupası finalinde İspanya, Hollanda’yı 1-0 mağlup ederek mutlu sona ulaştı. Böylece “boğalar” lakaplı İspanya, 2008 Avrupa şampiyonluğundan sonra 2010 Dünya şampiyonluğunu da kazandı.

Hollanda ile İspanya arasında oynanan müthiş finalde iki takım da karşılıklı ataklara rağmen oyunun normal süresi olan 90 dakika sonunda 0-0’lık eşitliği bozamadı. Bunun üzerine müthiş final uzatmalara gitti. Karşılaşmanın 116. dakikasında İspnaya’yı mutlu sona ve büyük bir başarıya ulaştıran golü ünlü yıldız Iniesta kaydetti.

Böylece,bir zamanlar Beşiktaş’ın hocalığını yapan Del Bosque yönetimindeki İspanya 2010 Dünya Kupası şampiyonu oldu. İspanya milli takımı ve tüm İspanya’yı büyük bir sevince boğan bu mutlu sonuçtan sonra İspanyollar sabahlara kadar zaferi kutladılar. Otoriteler, çok pas yapan hareketli futbolu ve güçlü orta sahası ile İspanya’nın dünya şampiyonluğunu hak ettiğinde birleştiler. 2010 Dünya Kupası’nda Hollanda ikinci,Almanya ise üçüncü oldu. Böylece ilk kez bir Avrupa takımı, Avrupa dışında yapılan Dünya Kupası’nı kazanmış oldu.

SİİRT AKTÜEL  HABER

About the Author

Vedat Saglam
2001 Yılında Fatih İlçesi Kadınlar Pazarı'nda 60'a yakın işadamı, akademisyen ve esnaf tarafından kurulan Siiyad, Ulusal ve yerel kanallarda Siirt tanıtım programları yaptı. Yüzlerce hemşehrimize nakdi ve ayni yardımları yaptı... Kurumsallaşma çalışmalarına devam ediyor...

Be the first to comment on "2010 Dünya Kupası Şampiyonu İspanya Oldu"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*