SİİRT UZERKAN METAL SANAYİ'DEN ORTADOĞU'YA İHRACAT

siirtihracatuzerkan

Uzerkan metal sanayi fabrikasında üretilen inşaat malzemeleri Uzakdoğu ülkelerine ihraç ediliyor.

2004 yılında Siirt’te faaliyete giren Uzerkan Metal sanayi A.Ş, 17 çalışanıyla üretimde yurt dışına açıldı. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışına da satış yapan fabrikada, el abrası, kürek, tel örgü gibi inşaat malzemelerini üretiyor.

Fabrikada günde 300 adet el arabası ürettiklerini söyleyen fabrika sahibi Ramazan Kızılkan yaptığı açıklamada: “2004 yılında faaliyete giren fabrikamızda her geçen gün hedefimizi büyütüyoruz. İnşaat malzemesi olan günde 300 adet el arabası, 10 bin metre kare tel örgü, 29 çeşit inşaat küreği imal ediyoruz.

Önümüzdeki yıl içinde yeni makinelerin gelmesi ile birlikte günde bin 500 el arabası üreteceğiz. Irak, Azerbaycan, Nahçıvan ülkelerine üretim yapıyoruz.

Hedefimizde Ortadoğu ülkelerine de ihracat var. 17 çalışanı bölgede inşaat fabrikası üretecek tek fabrika Siirt’tedir,” dedi.

SİİRT AKTÜEL HABER

About the Author

Vedat Saglam
2001 Yılında Fatih İlçesi Kadınlar Pazarı'nda 60'a yakın işadamı, akademisyen ve esnaf tarafından kurulan Siiyad, Ulusal ve yerel kanallarda Siirt tanıtım programları yaptı. Yüzlerce hemşehrimize nakdi ve ayni yardımları yaptı... Kurumsallaşma çalışmalarına devam ediyor...

Be the first to comment on "SİİRT UZERKAN METAL SANAYİ'DEN ORTADOĞU'YA İHRACAT"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*