Botan Efsanesi İstanbul'da İkinci Kez Esecek

 

Siirt Valiliği bünyesinde kurulan Botan Efsanesi (Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu), İstanbul’da ikinci kez esmeye hazırlanıyor.

 

Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın himaye ve destekleriyle kurulan Botan Efsanesi, 27 Aralık 2013 Cuma günü saat 20.00’de İstanbul Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alacak. Botan Efsanesi’nin lansmanı olarak planlanan programda, İstanbullular büyük ilgi gösteriyor.

Botan Efsanesinin İstanbul Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak lansmana, birçok ünlünün davet edildiğini belirten Vali Ahmet Aydın, “Siirt’in yaşayan üç kültürünü tanıtmak amacıyla Siirt Gösteri Sanatları Topluluğunu Valiliğimiz bünyesinde kurduk. İlk gösterimini Haliç Kongre Merkezinde yapıldı. Botan Efsanemizin galasını onurlandıran Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi başta olmak tüm davetlilerin beğenisini ve takdirini kazanmıştı. Biz bu projeyi daha da büyütmek amacındayız. Bu amaçla Botan Efsanesi’ni daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla yaptığımız işbirliği neticesinde İstanbul Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezinde lansmanını gerçekleştireceğiz. Bu özel gösterimize tüm halkımızı davet ediyoruz.” dedi.

 

AMAÇ SİİRT’İN ZENGİN KÜLTÜRÜNÜ TANITMAK

 

Siirt’in kültürünü tanıtmak amacıyla Siirt Gösteri Sanatları Topluluğunu kurduklarını belirten Vali Ahmet Aydın, şöyle konuştu: “Siirt’in binlerce yıllık tarihini, efsanelerini, günümüze kadar gelen ölümsüz kahramanlarını, kültürel dokusunu dans dili ile sunmak amacıyla Valiliğimiz bünyesinde kurduğumuz Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu, 27 Aralık 2013 Cuma günü saat 20.00’de Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezinde görsel bir şölen sunacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğretmen, öğrenci ve değişik esnaflardan kurduğumuz Botan Efsanesi’ni ikinci kez İstanbullulara buluşturacağımız için büyük bir heyecan duyuyoruz. Bu heyecanı ve mutluluğumuzu tüm halkımızla paylaşmak arzusundayız. Tüm halkımızı Botan Efsanesi’nin lansmanına davet ediyoruz.”

BOTAN EFSANESİ PROJESİ

Siirt’in binlerce yıllık tarihini, efsanelerini, günümüze kadar gelen ölümsüz kahramanlarını, kültürel dokusunu dans dili ile sunmak amacıyla Siirt Valiliği bünyesinde Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu (Botan Efsanesi) kuruldu.

Büyük acılar, büyük aşklar, şehrin tarihi ve daha niceleri… Dünyada Astronomi bilimi açısından çok önemli bir yere sahip olan Güneş Hadisesi’ni anlatan Botan Efsanesi, üç dilli şehrin kültürünü yaşatıyor…(hb. Siirtvaliligi)

SİİRT AKTÜEL HABER

About the Author

Vedat Saglam
2001 Yılında Fatih İlçesi Kadınlar Pazarı'nda 60'a yakın işadamı, akademisyen ve esnaf tarafından kurulan Siiyad, Ulusal ve yerel kanallarda Siirt tanıtım programları yaptı. Yüzlerce hemşehrimize nakdi ve ayni yardımları yaptı... Kurumsallaşma çalışmalarına devam ediyor...

Be the first to comment on "Botan Efsanesi İstanbul'da İkinci Kez Esecek"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*